Jak vám smart home usnadní život?

Stavíte  nebo si kupujete dům? A jaké primární vlastnosti by měl mít? Kromě přívlastků moderní, pěkný, útulný se nabízí i přívlastek chytrý, tedy smart. Bydlení v inteligentních domech je dnes velmi aktuální. Víte, že ve smart home se může proměnit i váš dům? A že vám tímto odpadne hromada starostí?

Smart home zvýší komfort vašeho bydlení

Slovíčkem smart home se označuje každá domácnost, kterou můžete pomocí digitálních technologií ovládat na dálku skrze váš mobilní telefon. Řešení smart home celkově zvýší komfort bydlení všech členů dané domácnosti – nejenže získáte větší kontrolu nad svým domovem, ale i ušetříte a celkově začnete řešit jiné starosti než je ruční regulace topení, pracné nastavování klimatizace a podobně. Smart home budete mít pod kontrolou i z bezpečnostního hlediska. Jakmile dojde k případnému vloupání, budete o něm díky programu ve vašem smartphonu vědět dřív než váš věčně šmírující soused.

Smart home je jako domeček na dálkové ovládání

Smart home si tedy můžete představit jako domeček na dálkové ovládání, s tím rozdílem, že půjde o reálné bydlení, které váš životní komfort posune na vyšší level. Smart home:

  • umožní ovládání topení, klimatizace, osvětlení, spotřebičů, bezpečnostního systému a jiného zařízení ve vašem domě na dálku,
  • ušetří váš čas a energii,
  • zvýší vaše pohodlí,
  • přinese úsporu do domácnosti – třeba v práci skrze svůj mobilní telefon vypnete všechny spotřebiče z pohotovostního režimu a tak podobně.

Smart home je řešený pomocí systému domácí automatizace

Smart home nebo také inteligentní dům může dobře a kompatibilně fungovat jen a díky systému domácí automatizace. V případě, že chcete automatizovat i váš dům, je potřeba si domů pozvat proškolené odborníky. Ti vám zjednodušeně řečeno natáhnou speciální kabely, které propojí vše v domácnosti (tedy spotřebiče, topení, klimatizaci aj. ) s řídící centrálou – ta je mozkem inteligentního domu. Pomocí programu, který si následně instalujete i do mobilního telefonu můžete být konečně pánem ve svém domě. Smart home můžete ovládat stejně jednoduše jako jakoukoliv aplikaci ve vašem mobilním telefonu a tudíž vás od automatizace vašeho domu neodradí ani  složitost ovládání.

Jaký je hlavní smysl smart homu?

Hlavním smyslem domácí automatizace a smart homu jako takového je pohodlnější bydlení. Doba chvátá dopředu a vývoj nejrůznějších technologií za ní naštěstí nepokulhává. Na jednom místě se proto nemůžeme zadrhnout ani v oblasti bydlení – smart home proto nabízí nadčasovost, funkčnost a pohodlí. Není nic lepšího, než mít pod kontrolou své vlastní bydlení, nemyslíte? Jen si to představte – z přetopené kanceláře přijdete do domu, ve kterém si už předem nastavíte ideální teplotu, vyvětráte, navodíte příjemnou atmosféru.

Partneři