Ekonomické domy – vaše možnost, jak ušetřit na bydlení

Ve chvíli, kdy řešíte výstavbu nového domu je třeba myslet nejen na pořizovací náklady, ale také na náklady provozní. Ušetřit na provozu můžete díky pasivním a nízkoenergetických domů. Ekonomické domy zvyšují komfort bydlení, snižují náklady na provoz nemovitosti a umožňují za minimální cenu udržovat tepelný komfort v domě v zimě i v létě.

Díky vhodnému naplánování lze stavbu upravit požadavkům klienta a vyhovět tak i těm nejnáročnějším přáním se zachováním nízké energetické, a tedy i ekonomické nenáročnosti.

Ekonomické domy – zásady výstavby

V prvé řadě budete potřebovat správný projekt, na základě kterého bude dům postaven. V projektu musí být zohledněny vaše požadavky na prostory a pohodlí při užívání budoucí stavby, zároveň je brán ohled na nízkou energetickou náročnost.
Ekonomické domy jsou stavěny z kvalitních materiálů, dobře izolovány, je brán zřetel na jejich správné umístění a situování a také na volbu kvalitních, těsnících oken a dveří. Při jejich stavbě je dbáno na využití sluneční energie k udržení optimální teploty v jednotlivých místnostech.

Ekonomické domy – pořizovací cena a náklady na údržbu

Ekonomické domy jsou oproti běžným stavbám dražší z hlediska pořizovací ceny, což je následně kompenzováno nižšími náklady na údržbu a provoz těchto staveb. Pokud se rozhodnete pro energeticky méně náročnou stavbou než je běžné, vynaložené prostředky se vám mnohonásobně vrátí při jejím užívání.
Ekonomické domy zajišťují úsporu na vytápění a díky dobré cirkulaci vzduchu vlivem vhodného návrhu dispozic a orientace stavby také na chlazení v letních měsících.

Ekonomické domy – pro koho jsou vhodné

Tento typ staveb je vhodný pro každého bez rozdílu. Nezáleží na tom, zda jej bude užívat početná rodina, pár nebo jednotlivec, každému se díky úspoře a vhodnému řešení dle požadavků zákazníka vyplatí.
Díky pečlivému plánování tak vznikne dům, který bude maximálně odpovídat vašim požadavkům a uspokojí vaše potřeby.

Partneři